رئيس بيمارستان ايرانيان جمعيت هلال‌احمر در امارات: بخش جديد بيمارستان با 220 تختخواب به بهره‌برداري

 

رئيس بيمارستان ايرانيان جمعيت هلال‌احمر در امارات عربي متحده از ساخت بخش جديد اين بيمارستان با ظرفيت 220 تختخواب خبر داد.
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال‌احمر؛ دكتر پرويز افشار امروز (19 آبان) در نشست خبري كه با حضور خبرنگاران در ساختمان صلح جمعيت هلال‌احمر برگزار شد، افزود:« اگر‌چه ادامه فعاليت بيمارستان ايرانيان با قدمت 35 ساله امكانپذير است اما فاز جديد بيمارستان با 220 تختخواب در فضايي به مساحت 32000 متر مربع در حال ساخت است و سال آينده افتتاح خواهد شد.»
وي با اشاره به خدمات تخصصي و غيرتخصصي بيمارستان ايرانيان در شهر دوبي خاطرنشان كرد:« نگاه بسيار مثبتي از سوي مردم امارات و كشورهاي همجوار به بيمارستان ايرانيان وجود دارد و به رغم رشد سريع اقتصادي در دوبي و حضور 91 بيمارستان خصوصي و 5 بيمارستان بزرگ دولتي در دوبي، جايگاه خوب بيمارستان جمعيت هلال‌احمر ايران حفظ شده است.»
دكتر افشار با اشاره به دريافت نشان استاندارد بين‌المللي بيمارستاني كانادايي توسط بيمارستان ايرانيان جمعيت هلال‌احمر در امارات، تصريح كرد:« تنها سه مؤسسه استاندارد آمريكايي، كانادايي و استراليايي در دنيا مجاز به تاييد استاندارد بين‌المللي بيمارستان‌ها هستند كه اين فرايند 2 تا 5 سال زمان مي‌برد اما ما در كوتاهترين زمان كه دو سال طول كشيد حدود 500 توصيه اوليه مؤسسه استاندارد كانادايي را اصلاح كرديم و به عنوان اولين بيمارستان ايراني در سطح داخل و خارج از كشور نشان استاندارد بين‌المللي بيمارستاني را دريافت كرديم. اين استاندارد فوايد و سودهاي ويژه‌اي را در نظام سلامت ما به دنبال دارد و اعتبار ويژه‌اي را براي بيمارستان جمعيت هلال‌احمر در امارات به وجود آورده است. استاندارد بين‌المللي كانادايي همچنين باعث شد كه در رده‌بندي اول بيمارستان‌هاي دنيا قرار بگيريم.»    
وي در خصوص كاركنان بيمارستان ايرانيان جمعيت هلال‌احمر در امارات نيز يادآور شد:« از مجموع 720 كاركنان بيمارستان تعداد 150 نفر از كاركنان بخش‌هاي تخصصي و غيرتخصصي ايراني هستند. كاركناني با مليت‌هاي هندي، فيليپيني، پاكستاني، اندونزيايي و ديگر كشورهاي اسلامي نيز در بيمارستان فعاليت مي‌كنند و همه آنها قوانين جمهوري اسلامي را در بيمارستان رعايت مي‌كنند.»
دكتر افشار در پاسخ به سؤال يكي از خبرنگاران در خصوص بهداشت گردشگري(Health Tourism) گفت:« نگاه غالب در زمينه بهداشت گردشگري اين است كه يك كشور توانمند از نظر منابع انساني و خدمات بتواند در يك كشور مبدا كه به دنبال اين خدمات است، حضور يابد و سرويس‌دهي كند. اين خدمات خيلي مطلوب و ارزان‌تر خواهد بود و در نهايت ارزش افزوده را به كشور ما برمي‌گرداند. كشورهاي دنيا بيشتر به دنبال انتقال دانش فني يا فروش خدمات پيشرفته خود در غالب منابع انساني هستند. ما در عوض اين كه توريسم وارد كنيم، مي‌توانيم منابع انساني خوب خود را به دنيا و كشورهاي منطقه عرضه كنيم.»
گفتني است كه بيمارستان ايرانيان جمعيت هلال‌احمر در شهر دوبي از قديمي‌ترين بيمارستان‌هاي كشور امارات به شمار مي‌رود كه بر اساس گزارش اداره سلامت دوبي در سال 2009، از مجموع بيماران مراجعه‌كننده به مراكز درماني اين شهر، يك سوم بيماران در بيمارستان ايرانيان جمعيت هلال‌احمر حضور يافته‌اند. اين بيمارستان خدمات پزشكي ارزان قيمتي را به بيماران گروه‌هاي كم‌بضاعت در امارات و نيز هموطنان ايراني مقيم اين كشور ارائه مي‌كند و تعرفه خدمات آن يك‌سوم تا يك‌پنجم تعرفه مراكز درماني خصوصي امارات است.


موضوعات:
برچسب ها:
ارسال شده توسط سیدرضایی در تاریخ چهارشنبه نوزدهم آبان 1389 |

اطلاعیه در خصوص جزوه کلاس های فن ورزی دارو

قابل توجه دانشجویانی که در کلاس های فن ورزی دارو ثبت نام کرده اند :

عزیزان می توانند جهت در یافت جزوه  مربوط به دفتر

 کانون هلال احمر  یا انتشارات (آقای رمضانی )مراجعه

 کنند .

مبلغ جزوه ۱۰۰۰تومان می باشد .


موضوعات:
برچسب ها:
ارسال شده توسط سیدرضایی در تاریخ چهارشنبه نوزدهم آبان 1389 |

اطلاعیه

قابل توجه دانشجویان محترم:

کلاس فن ورزی دارو این جلسه به دلیل آماده نشدن جزوه مربوطه امروز برگزار نمی گردد.


موضوعات:
برچسب ها:
ارسال شده توسط سیدرضایی در تاریخ دوشنبه هفدهم آبان 1389 |

مطالب جلسه اول فن ورزی دارو 16/8/1389

 

                                                    اشکال دارویی                         

   

 

تعریف فرآورده های دارویی

Ampules)): آمپول ها ظروف شیشه ای می باشند که برای نگهداری مقدار مشخصی از داروی استریل و تجویز آن دارو از راه تزریقی تهیه می شوند و وقتی که باز شوند نمی توان دوباره آنها را همانند پیش از بازکردن با اطمینان به استریل ماندن نگهداری کرد .سر آمپول به وسیله ذوب تحت شرایط آسپتیک بسته می شود.

(Buccal Tablet): قرص های دهانی باید در حفرۀ دهان حل شوند. این فرآورده ها به گونه ای  حل می شوند که مقداری از دارو در یک فاصلۀ زمانی آزاد نمایند. عموماً قرص های پهن وبیضی شکل هستند .جذب این داروها با تأخیر صورت می گیرد.

(Bulk): بالک شامل سه گرو می باشد:

1-      مواد اولیه ای که در داروخانه جهت ساختن داروهای magistral مصرف می شوند ( مانند ایکتیول).

2-      مواد اولیه ای که در داروخانه به بسته های کوچک تقسیم می شنوند ( مانند پارافین).

3-      داروهایی با بسته بندی بزرگ که در مراکز درمانی توسط کارکنان حرف پزشکی به مصرف می رسند (  مانند گاز اکسیژن).

Capsules)): کپسولها اشکال دارویی جامد می باشند که مواد دارویی و افزودنی در یک پوسته (سخت و یا نرم ) که عمدتاً از جنس ژلاتین است، قرار گرفته اند.

(Chewable Tablets) : قرص های جویدنی قرص هایی هستند که باید به آرامی در دهان خرد شوند گاهی بدون جویدن واقعی این اتفاق می افتد.

(Controllet –Release Tablets) : فراورده های دارویی هستند که جهت آزاد شدن تدریجی و طولانی و کنترل شده ماده موثر طراحی می شوند.

Creams) ):کرم ها فراورده های نیمه جامدی می باشند که برای  استعمال خارجی به کار می روند.

Effervescent Tablets) ) : قرص های جوشان از مخلوط کردن و فشردن مادۀ دارویی با نمک جوشان گرانول شکل و یا مواد دیگری که دارای خاصیت آزاد کردن گاز در زمان تماس با آب می باشند،تهیه می شوند.

(Elixir): الگزیرها از انواع محلول های خوراکی هستند که به طور وسیعی کاربرد دارند و به شکل محلولی که حاوی حلال هیدروالکلیک شیرین شده بوده و سیال تر از آب می باشند، تهیه می گردند.

(Enteric coated Tablets (E.C-Tab) : قرص هایی می باشند که در برابر حل شدن در معده مقاومت می کنند تا داروسالم از محیط اسیدی معده عبور نماید و از طریق روده جذب شود.

(Gel): ژل ها نیمه جامد می باشند و شامل ذرات غیرارگانیک کوچک و یا مولکولهای ارگانیک بزرگ هستند که توسط یک مایع کنار هم قرار گرفته اند.

(Granules) : گرانول ها از بهم پیوستن ذرات کوچکتر تهیه می شوند و عموماً دارای اشکال نامنظم بوده و به صورت ذرات منفرد و درشت می باشند.

(Inhalant): داروها یا مخلوطی از داروها هستند که توسط خاصیت فشار بالای بخار می توانند از هوا وارد بینی شده و با عبور از بینی در مخاط بینی اعمال اثر نمایند.

(Injection): فرآورده های استریلی هستند که به فرم تزریقی تجویز می شوند.

(Lotions): لوسیون ها فرآورده های مایعی می باشند که برای استعمال خارجی (جلدی) به کار می روند. اکثر لوسیون ها شامل مواد پودر شدۀ نرمی هستند که غیر قابل حل در محیط می باشند.

(Lozengers): قرص های مکیدنی ، اشکال دارویی جامدی هستند که به شکل قرص بوده و شامل ترکیب داوریی مورد نظر به علاوه مواد خوش طعم کننده می باشد و جهت تأمین تأثیرات موضعی خود به طور تدریجی در حفره دهان حل می شوند.

(Ointments): پمادها فرآورده های نیمه جامدی هستند که جهت استعمال خارجی به کار می روند.یک پایۀ پمادی دارند که ممکن است هیدروفیل و یا هیدروفوب باشد.

(Ophthalmic ointments): پمادهای چشمی پمادهای استریلی هستند که جهت استعمال روی چشم به کار می روند.

(Plasters): مشمع  ها مواد چسبندۀ نیمه جامد یا جامدی می باشند و برای استعمال خارجی روی بدن به کار می روند و موجب تماس طولانی مدت دارو با موضع می شوند. از موادی مانند کاغذ،کتاب، ابریشمی یا پلاستیک به عنوان زمینه می توان استفاده کرد.

(Powders): پودرها مخلوطی از داروهایی می باشند که به ذرات بسیار کوچک و نرم تقسیم و مخلوط شده اند؛ به عبارت دیگر مواد شیمیایی در شکل خشک را پودر گویند.

(Scored Tablets): برای تقسیم قرص به چند قمست بعضی از قرص ها شیار با ضربدار دارند که بدین طریق قسمتی ازیک قرص به طور دقیق امکان پذیر می گردد. شیار روی قرص معمولاً فقط در یکی ازسطوح وجود دارد.

(Solutions): محلول ها فرآورده های مایعی هستند که حاوی یک یا چند مادۀ حل شونده می باشند که در یک حلال (معمولاً آب) حل شده اند.

(Spirit): محولی حاوی مواد خوشبو کننده است و حلال آن الکی است.

(Spray): اسپری ها محلول های آبی یا روغنی به صورت قطره های بسیار کوچک می باشند که به صورت موضعی (پوست، بینی) مصروف می شوند.

(Sublingual Tablets): قرص های زیر زبانی قرص هایی هستند که باید در زیر زبان حل شوند( دلیل آن جذب دارو از طریق موکوس دهانی می باشد).استفاده از این داروها در مواردی که دارو توسط شیرۀ معده از بین می رود، سودمند است.

(Suppositories): سوسپانسیون ها فرآورده های ریز مجزا ازهمی هستند که در یک حلال( معمولاً آب) به صورت معلق در می آیند ،سوسپانسیون ها را قبل از مصرف باید تکان داد زیرا تمایل به رسوب دارند سوسپانسیون های خوراکی  عموماً محلول در آب هستند ولی سوسپانسیون هایی که برای منظورهای دیگر به کار می روند ممکن است دارای حلال دیگری باشند. به طور مثال سوسپانسیونی که برای تزریق عضلانی به کار می روند دریک روغن مناسب( به عنوان حلال) نگهداری می شود.

(Sustained-Release Forma (SR-forms)): این فرم دارویی به جهت آن تهیه می شود که بتواند رها شدن مقداری از دارو را برای تأثیرات درمانی مطلوب وفوری ایجاد نماید و بعد از آن به صورت پیوسته و تدریجی باقی ماندۀ دارو را آزاد نماید تا سطح دارو در طی یک دورۀ زمانی مشخص ثابت بماند. این دوره معمولاً 8-12 ساعت است.

(Syrups): شربت ها محلولهایی هستند که عمدتاً حاوی محلول ساکاروز (شربت قند)، به عنوان حلال شیرین کننده می باشند.

(Tablets): قرص ها اشکال دارویی جامدی می باشند که با قرار دادن مادۀ دارویی با یا بدون مواد رقیق کنندۀ مناسب، افزودنی های دارویی و مواد رنگی تهیه می شوند.

(Topical Solution): برای استعمال موضعی به کار گرفته می شوند و حلال آنها را آب تشکیل می دهد.

(Vaginal Tablets): قرص های واژینال عمدتاً توسط ابزاری داخل واژن قرارداده می شوند که ترتیب امکان آلودگی کمتر می گردد.ساخت این قرص ها ساده تر و ترکیب پایدارتر از شیاف های واژینال است.


موضوعات:
برچسب ها:
ارسال شده توسط سیدرضایی در تاریخ یکشنبه شانزدهم آبان 1389 |

درس‌هایی از ازدواج حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) برای خانواده‌ها

از ماجرای ازدواج حضرت علی‌علیه‌السلام و حضرت فاطمه‌علیهماالسلام نکات بسیار جالبی را می‌آموزیم که اگر خواهان سعادتیم و پیروی راستین اسلام، بایستی تا مرز توان تلاش کنیم تا مراحل اول ازدواج بر مبنای صحیحی صورت گیرد، و دوم آنکه ساده‌ زیستی در تمام شوون زندگی جامعه و بخصوص ازدواج راه یابد، و گرنه قید و بندهای اجتماعی در امر ازدواج که بیشتر نشأت گرفته از فرهنگ غیر اسلامی و یا ساخته و پرداخته ی ذهن‌های کوتاه مادی و اشرافی است چون غل و زنجیر بر دست و پای جوانان و والدین آنها می‌افتد و هر روز این غل و زنجیر بزرگتر و سنگین‌تر می‌شود، تا جایی که امکان هر نوع حرکت صحیحی را می‌گیرد و حیات جامعه را به سوی نابودی می‌کشاند، و بر فساد و نابسامانی‌های روانی و مشکلات اخلاقی می‌افزاید.

درس‌هائی که از ازدواج حضرت علی و فاطمه زهرا علیهماالسلام می‌گیریم از این قرار است:


1- کفو و همتا بودن:

یکی از اصول اساسی و رازهای موفقیت ازدواج، کفو و همتا بودن دختر و پسر با هم است، زیرا تنها در صورت همتا و همشأن بودن دو زوج است که درک متقابل آنان از یکدیگر امکان‌پذیر است.

برخی تصور می‌کنند کفویت تنها به شرائط ظاهری از قبیل مسائل نژادی و یا وضعیت مادی و رفاهی بستگی دارد. در صورتی که چنین نیست، بلکه همتایی و هم سوئی آرمان‌ها، خواست‌ها و تمایلات روحی و روانی افراد، میزان آگاهی‌های علمی و دینی و میزان تعهد عملی به مکتب و مذهب، و ارزش نهادن به ویژگی‌های اخلاقی و فرهنگی است.

اگر مسئله همتایی نبود، بدون تردید دختران زیبایی در مدینه بودند که از ازدواج با حضرت علی علیه‌السلام خرسند می‌شدند. اما او حتی از آنان خواستگاری هم نکرد و برای حضرت فاطمه علیهماالسلام نیز خواستگاران فراوانی بودند امّا حضرت فاطمه علیهماالسلام و پیامبرصلی‌الله علیه و‌آله به این وصلت‌ها راضی نشدند تنها حضرت فاطمه علیهماالسلام و روح والای او بود که زیبایی‌ها و شکوه معنوی حضرت علی‌علیه‌السلام را درک می‌کرد . در این مورد پیامبر اکرم صلی‌الله علیه وآله فرمودند: اگر خدا علی را نمی‌‌آفرید برای فاطمه کفو و همتایی وجود نداشت. (1)


2- خواستگاری بدون واسطه

خواستگاری بدون هیچ تشریفات و حضور واسطه انجام شد و حضرت علی‌علیه‌السلام شخصاً به خواستگاری حضرت فاطمه علیهماالسلام از پیامبر صلی‌الله علیه وآله اقدام نمود.


3- شرط اول : رضایت دختر

پیامبر گرامی صلی‌الله علیه وآله بدون رضایت دخترش حضرت فاطمه علیهاالسلام به خواستگار پاسخ مثبت نداد.


4- قناعت

در تهیه جهیزیه به ضروری‌ترین و ابتدائی‌ترین وسائل زندگی در آن عصر بسنده شد، از سیرت پیامبر اسلام صلی‌الله علیه وآله می‌آموزیم که بایستی در الگوی مصرف تجدید نظر کنیم و در زندگی فناپذیر و زودگذر دنیا به حداقل ممکن قناعت ورزیم تا از گذرگاه پرهیاهوی زندگی سبکبار بگذریم و تن به بردگی این و آن ندهیم.

مگر حضرت فاطمه علیها‌السلام دختر پیامبر صلی‌الله علیه وآله رهبر بی‌نظیر مسلمانان نبود؟ مگر از نژاد بنی‌هاشم یعنی اصیل‌ترین و شریف‌ترین تیره‌های عرب به حساب نمی‌آمد؟ مگر مادرش حضرت خدیجه علیهما‌السلام ثروتمندترین زن عرب در عصر خویش نبود؟ مگر از همه جهات علمی فردی آگاهتر و اندیشمندتر از همگان نبود؟ مگر پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه‌ وآله نمی‌توانست جهیزیه زیادی را همراه دخترش کند؟

پاسخ همه این سوالات «مثبت» است اما منش و روش پیامبر عظیم ‌الشأن اسلام صلی‌الله علیه و‌آله و خاندانش بر ساده‌ زیستی استوار است . (2)

متأسفانه در برخی خانواده‌ها به خصوص قشر مرفه جامعه جهیزیه دخترانشان نمایشگاه بین‌المللی کاملی است از لوازم خانگی داخلی و خارجی که برقش چشم‌های ظاهربین را خیره می‌کند.


5- مهیا کردن خانه برای ورود عروس

اکنون ببینیم علی بن ابیطالب علیه‌السلام شهسوار اسلام و محبوب‌ترین مردان و نزدیکترین آنان در نزد خدا و رسول خدا چه داشت و چه تهیه کرد:

ابن شهر آشوب در مناقب نقل می‌کند: که حضرت علی‌علیه‌السلام نیز اتاق خود را برای عروسی آماده کرد. بدین ترتیب که:

ابتدا مقداری ماسه کف اطاق پهن کرد و چوبی هم تهیه نمود به دو طرف اتاق وصل کرد تا لباس‌های خود را روی آن بیندازد، و یک پوست گوسفند هم کف اتاق انداخت، و یک بالش نیز که داخلش را از لیف خرما پر کرده بودند در آنجا نهاد. (3) همین .


پی نوشت‌ها:

1- ینابیع الموده، ص 177 و 237.

2- زندگانی فاطمه زهرا علیهاالسلام تألیف محمد قاسم‌پور با مقدمه آیت‌الله مرعشی نجفی ص47.

3- زندگانی حضرت فاطمه علیهما‌السلام و دختران آن‌حضرت مولف سیدهاشم رسولی محلاتی ص‌56.


منبع : کتاب شفیعه ی محشر یا مظلومه ی پیامبر – نوشته سید عبدالله حسینی دشتی


موضوعات:
برچسب ها:
ارسال شده توسط سیدرضایی در تاریخ یکشنبه شانزدهم آبان 1389 |

حضور رییس جمهور در مراسم نمایش توانمندی های جمعیت هلال احمر

 
بازدید رئیس جمهور از نمایشگاه توانمندی های جمعیت هلال احمر
 
محمود احمدی نژاد رییس جمهور اسلامی ایران در مراسم نمایش توانمندی های جمعیت هلال احمر پس از بازدید از دستاوردهای جدید سازمان امداد و نجات و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در جمع اعضاء سازمان امداد و نجات و جمعیت هلال احمر در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی، اظهار داشت: از صمیم قلب  خوشحال هستم که در جمع شما فرزندان، جوانان، امدادگران و داوطلبان هلال احمر حاضر شدم.
وی افزود: عزیزان من در خمیرمایه خلق آفرینش عشق است و  مهرورزی، مایه خلق انسان، لطف و محبت است، تجلی عشق و محبت خدمت به انسان ها است که این خدمت هر میزان صادقانه تر، بی پیرایه تر و بی منت تر باشد زیباتر و ارزشمندتر خواهد بود.
رییس جمهور یادآور شد: خدمت حقیقی در خدمت به نوع انسان ها بدون توجه به رنگ، نژاد و سلایق است و تجلی کمال انسانی در خدمت به دیگران است.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: خدا را سپاسگزارم که امروز در خدمت جوانان برومند و داوطلبان ایثارگر جمعیت هلال احمر هستم. شما نماد تجلی عشق و مهرورزی و خدمت بی منت هستید.
رییس جمهور در حالی که جلیقه سرخ و سفید ویژه جمعیت هلال احمر را به تن داشت، گفت: افتخار می کنم و خدا را سپاسگزارم که توفیق پوشیدن این لباس مقدس را به من عطا کرد.
احمدی نژاد در پایان عنوان کرد: سلام خدا به عشق و پرستش، سلام خدا به مهرورزی و خدمت بی منت، سلام خدا بر جوانان برومند جمعیت هلال احمر که عاشق خدمت به انسان ها هستند و سلام خدا بر امدادگران و داوطلبان و بر شما که لباس عشق و خدمت را به تن دارید.

محمود احمدی نژاد رییس جمهور اسلامی ایران در مراسم نمایش توانمندی های جمعیت هلال احمر پس از بازدید از دستاوردهای جدید سازمان امداد و نجات و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در جمع اعضاء سازمان امداد و نجات و جمعیت هلال احمر در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی، اظهار داشت: از صمیم قلب  خوشحال هستم که در جمع شما فرزندان، جوانان، امدادگران و داوطلبان هلال احمر حاضر شدم.
وی افزود: عزیزان من در خمیرمایه خلق آفرینش عشق است و  مهرورزی، مایه خلق انسان، لطف و محبت است، تجلی عشق و محبت خدمت به انسان ها است که این خدمت هر میزان صادقانه تر، بی پیرایه تر و بی منت تر باشد زیباتر و ارزشمندتر خواهد بود.
رییس جمهور یادآور شد: خدمت حقیقی در خدمت به نوع انسان ها بدون توجه به رنگ، نژاد و سلایق است و تجلی کمال انسانی در خدمت به دیگران است.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: خدا را سپاسگزارم که امروز در خدمت جوانان برومند و داوطلبان ایثارگر جمعیت هلال احمر هستم. شما نماد تجلی عشق و مهرورزی و خدمت بی منت هستید. رییس جمهور در حالی که جلیقه سرخ و سفید ویژه جمعیت هلال احمر را به تن داشت، گفت: افتخار می کنم و خدا را سپاسگزارم که توفیق پوشیدن این لباس مقدس را به من عطا کرد.
احمدی نژاد در پایان عنوان کرد: سلام خدا به عشق و پرستش، سلام خدا به مهرورزی و خدمت بی منت، سلام خدا بر جوانان برومند جمعیت هلال احمر که عاشق خدمت به انسان ها هستند و سلام خدا بر امدادگران و داوطلبان و بر شما که لباس عشق و خدمت را به تن دارید.


موضوعات:
برچسب ها:
ارسال شده توسط سیدرضایی در تاریخ شنبه پانزدهم آبان 1389 |

14 آبان سالروز تاسیس سازمان جوانان هلال احمر

من اگر بنیشینم؟

تو اگر بنشینی ؟

چه کسی برخیزد ؟

من اگر برخیز م

تو اگر برخیزی

                  همه بر می خیزند !!!!!!!

۱۴ آبان سالروز تشکیل سازمان جوانان هلال احمر گرامی باد !!!


موضوعات:
برچسب ها:
ارسال شده توسط سیدرضایی در تاریخ شنبه پانزدهم آبان 1389 |

درباره ما

سیدرضایی هستم . دانشجوي مديريت وعضوشورای كانون هلال احمر پرديس قم دانشگاه تهران . اینجا جائیه برای ارتباط با همکاران وهمه اون دوستانی که مثل ما فکر میکنن .میخوایم ثابت کنیم:

بنی آدم اعضای یک پیکرند که درآفرینش زیک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضو ها را نماند قرار

لینك دوستان

کليه حقوق مطالب مطعلق به اين پايگاه است و کپي برداري از آنها بدون ذکر منبع غير مجاز است.